Неправильно підібрані ключові слова — курс на злив бюджету

AllOur experience

Written by:

Велика частина людей насправді не розуміють як саме працює контекстна реклама. Проте впевнено замовляють цю послугу в рекламних агенствах, та в процесі співпраці висувають свої цікаві гіпотези, які призводять до “фейспалмів” менеджерів в процесі роботи. Саме такими ситуаціями я хочу поділитись.

Отож, уявимо собі столичну клінінгову компанію, в подальшому називатимемо її Прибирайко(так не виникне питань чим вони займаються).

Пошукові запити для такої сфери будуть відповідні “уборка квартир киев”, “клинговая компания киев” і тд.

В них є чудовий менеджер Тетяна(вигадане ім’я), яка намагається постійно бути вкурсі перебігу рекламних кампаній, і часто ставить питання менеджеру з рекламної агенції.

Одне з них: “Ось я ввожу запит в гугл “уборка квартир киев”, а мені показує часто рекламу “купить квартиру киев”, це через те, що наші конкуренти мало тратять рекламного бюджету і воно підтягує інші запити за які більше платять?”.(Нижче реальний скрін який скинули під час розмови).

На що отримує відповідь, “ні, це не залежить від бюджету ваших конкурентів, просто в людей, які продають квартири, погано налаштована контекстна реклама, і їх показує по нецільовим запитам”.

Але відповідь Тетяну не задовільнила, бо вона не розуміє, як працює контекстна реклама в цілому.

А схема роботи контексту дуже проста. Коли людина вводить запит, який збігається з ключовим словом у різних рекламних кампаніях, проводиться аукціон, де грає роль ставка на ключове слово, яку ви поставили(макс.ціна за клік), релевантність вашого оголошення(збіг тексту і заголовків оголошення з ключем), якість ключового слова і цільової сторінки, і саме те оголошення, яке виграє — побачить користувач. І якщо він перейде по ньому на сайт, тоді знімаються кошти з бюджету(чим кращі показники, тим дешевший клік).

Контекстна і пошукова реклама дає можливість показувати оголошення тільки тим, хто в них зацікавлений. Але для цього вона повинна бути якісно налаштована.

Ключові слова це лише 1 крок на шляху до успіху. Вони можуть відрізнятись розширеннями — “[уборка квартир киев] і “+уборка +квартир +киев” дасть різний результат, оскільки слова в [] це точне розширення, і потрібно 100% збіг зі запитом, а + це широке розширення з модифікатором, яке допускає, що люди можуть дописати декілька слів, проте реклама їм покажеться всерівно. У широкого розширення з модифікатором є дві сторони медалі —  одна, це те, що ти можеш рекламуватись більшій аудиторії людей, інша, це що за відсутності мінус слів, частина бюджету буде витрачена дарма.

Саме мінус-слова дозволяють відсіяти нецільову аудиторію. Прибирайко займається лише квартирами, тобто для того, щоб не витрачати рекламний бюджет на тих, хто шукає “прибирання офісів київ”, потрібно відмінусувати офіси. Аналогічно з рештою слів котрі не принесуть результату(фото, відео, безкоштовно і тд).

На мою думку, саме в відсутності правильно підібраних мінус-слів, і крилась відповідь на питання Тетяни — в кампанія з продажу квартир, скоріше за все містить ключове слово “+квартиры +киев”, але слово “уборка” не належить до мінус-слів.

Все дуже просто, і не залежить від того, скільки конкуренти витрачають на рекламу.

Є прекрасна приказка — “скупий платить двічі”. Сюди можна віднести людей, котрі намагаються економити на налаштуванні реклами, або не вважають за потрібне довірити ведення аккаунту професіоналам.

Так, вони можуть знайти людей, котрі зроблять дешевше, ніж середня ринкова ціна, проте, декілька помилок в налаштуванні, і частина бюджету буде “зливатись” в пусту. На прикладі ніші з квартирами — кліки по уборці і покупці квартир в Києві можуть коливатись в межах 20–40 грн за 1. А тепер уявімо, що за день, оголошення з продажі квартир показалось людям котрі шукають прибирання, ремонт, тощо, близько 1000 разів, і по ньому перейшло 200 людей, котрі не звернули увагу на текст оголошення. Вірогідність що хтось з них зацікавлений в покупці квартири близька нулю — частину бюджету (від 4000 до 8000) грн витрачено впусту.

Затрати мають бути пропорційні до очікуваних результатів. Для цього існують медіаплани, котрі вам пропонують скласти перед початком роботи. Проводиться оцінка можливої вартості за клік, яку кількість показів і кліків можна очікувати, тощо. Зрозуміло, що зробити 100% прогноз не можливо, проте ці дані дають приблизне уявлення про обсяги бюджету необхідного для досягнення цілей.

Потрібно пам’ятати, що люди які налаштовують вам рекламу не вороги, а соратники, які також хочуть, щоб реклама приносила користь. А також не забувати, що від них залежить лише якість реклами котру вони налаштовують і оптимізовують, а не на пряму обсяг продаж.

Оцінюйте якість реклами, замість того щоб телефонувати зі словами “ДЕ ПРОДАЖІ?”.

Успішної роботи вашій рекламі!

by Karina Kulik
adspartner.com.ua

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.